Jingle Seslendirme

 • jingle seslendirme
 • jingle seslendirme
 • jingle seslendirme

JS601
Jingle Seslendirme

JS602
Jingle Seslendirme

JS603
Jingle Seslendirme

JS604
Jingle Seslendirme

JS605
Jingle Seslendirme

Bahar Halı Yıkama
Jingle Seslendirme

Alfemo
Jingle Seslendirme

Anadolu Dersaneleri
Jingle Seslendirme

Elif Baharat
Jingle Seslendirme

Hits Müzik
Jingle Seslendirme

Mesut Ofis
Jingle Seslendirme

Murtezaoğlu Mobilya
Jingle Seslendirme

Selince
Jingle Seslendirme

Yelkenciler
Jingle Seslendirme


NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Seslendirmen tercihinize göre fiyatlar farklılık gösterir. Fiyat Bilgisi için Seslendirilmesini istediğiniz metni ve Beğendiğiniz Sesin altındaki Kodu info@seslendirmeajansi.com adresine gönderin veya  0 (216) 344 7 753'lu Numarada Üzerinden Bizimle İletişime Geçin

 • WhatSapp Üzerinden Sorularınızı Sormak İçin Tıklayın
 • İnternet, akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler biz insanların dünyalarına sandığımızdan çok daha hızlı girerek, hayatlarımızı önemli oranda etkilemişlerdir. Teknolojinin hızla gelişmesi de insanların her şeyden çok daha hızlı haber alabilmesine olanak sağlamıştır. Durum böyle olunca reklamın önemi de hızla artmıştır. İş dünyasında reklama ayrılan payın oranı zaten oldukça fazlayken, günümüzde bu oran eskisine kıyasla daha da artmıştır. Reklam sayesinde kar marjlarını olumlu yönde etkilendiğini gören her işletme de, kendine uygun reklam tasarılarına girişmiştir. Günümüzde her sektörde olumlu yönde gelişme, ilerleme söz konusudur. Ancak reklam sektörü teknolojinin de gelişmesiyle diğer sektörlere fark atmayı başarmıştır. Büyük olsun küçük olsun her işletme artık reklamla beslenmeye başlamıştır. Bu da reklam sektörüne olan ilginin, önemin artmasını sağlamıştır. Reklam farklı şekillerde yapılabilir. Billboardlara asılan afişler, tabelalardan akan yazılar, internet üzerinde paylaşılan bilgilendirici yazılar vs. reklamın önemli parçalarıdır. Ancak günümüzde her evde en az bir televizyon ve bir radyo olduğunu hesaba katarsak, bu reklam araçlarının arasında en büyük payı da radyo ve TV reklamlarına ayırmamız doğru bir tespit olacaktır.

  TV ve radyo reklamları hazırlanırken jingle hazırlama süreci en önemli aralığı kapsamaktadır diyebiliriz. TV ve radyolara reklam verilmeden önce, bu reklamlar belli bir hazırlık sürecinden geçer. Jingle için ürüne veya hizmete uygun metin yazarlığı, yine aynı şekilde ürün veya hizmete uygun fon müziğinin tasarlanması, seçilmesi, prodüktörlerin fon müziğinin hangi noktasında konuşmaların, akışın geçeceği bilgisinin belirlenmesi ve en son olarak da seslendirme sanatçısı tarafından yapılan jingle seslendirme adımlarıyla reklam tamamlanmış olur. Jingle oluşturulurken ilk adım ürüne yönelik metin yazarlığıdır. Metin hazırlanırken ürünün en çarpıcı ve önemli özellikle birkaç kelimeyle ifade edilmelidir. Bu adımda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise akılda kalıcı ve genellikle kafiye uyumlu reklam yazılarının oluşturulmasıdır. İnsanlar reklamı birkaç defa izledikten sonra akıcı melodik yazı akılda kalıcı olmalıdır. Jingle seslendirmenin ikinci adımında ise reklam müziğinin belirlenmesi yer alır. Reklam müzikleri insanlara pozitif enerji aktaracak veya itici dahi olsa birkaç dinlemeden sonra beyinde yer edecek şekilde tasarlanmalıdır. Reklamın iyisi kötüsü olmaz yargısı aslında tam olarak bu durumu ifade etmektedir. Akılda kalıcılık ve güvenilirlik oranının arttırılması reklamdaki en önemli özelliklerdir. Jingle fon müziği de ayarlandıktan sonra metnin müziğin vurucu noktalarına uyum içerisinde yerleştirilmesi gerekmektedir. Uyum gözetilmesi çok önemlidir. Reklamda vurgu yapılacak noktalar, müziğin de vurucu notalarıyla birleştirildiğinde, ortaya oldukça başarılı sonuçlar çıkacaktır. Bu işlem de tamamlandıktan sonra metin yazısının profesyonel bir seslendirme sanatçısı tarafından seslendirmesi işi son adım olarak karşımıza çıkacaktır. Seslendirme sanatçısı jingle seslendirme işinde görevini başarıyla tamamlayabilmek için bazı eğitimlerden geçmiş olmalıdır. Diksiyon çalışmaları, şan dersleri vs. bu eğitimlerin yalnızca bir kısmıdır. Eğitimlerini tamamlamış ve pratiğe dökmüş olan seslendirme sanatçıları tarafından yapılmış jingle seslendirmeler her zaman başarıya bir adım daha yakın olarak görülmektedir. Bu nedenle de genelde bu tür seslendirmelere ismi, sesi tanınmış kişiler seçilmektedir. Ünlü tiyatrocular arasında jingle seslendirme yapan sayıca fazla isim bulunmaktadır. Bu işte özellikle tiyatrocuların, sinema sanatçılarının, dizi oyuncularının seçilmesinin bir sebebi de halk tarafından benimsenmiş insanların, bilinç altında güven reklama, ürüne, hizmete karşı güven oluşumunda da basamak oluşturmasıdır.

  Jingle seslendirme işini profesyonel olarak yapan ancak ismi duyulmamış, sesi tanınmış pek çok isim de bulunmaktadır. Bu tür seslere, büyük markalar tarafından da ilgi gösterilmektedir.

  Referanslarımız

  Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimize, bize güvendikleri için teşekür ediyoruz
  onların güveni başarılı birlikteliğimiz için bir başlangıç, çalışmalarımız için ise bizleri teşvik etmektedir.
  Referanslarımız çoğu zaman yeni ortaklıklara kapı aralamaktadır, bu yüzden müşteri memnuniyeti en iyi referansımızdır.
  Seslendirme Ajansı kalitesine güvenen ve birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğumuz bazı referanslarımız.

  Sizlere de hizmet vererek aramızda görmekten mutluluk duyarız.

  Referanslarımızın Tamamını Görmek için Tıklayın

  Müşteri Yorumlarını Görmek için Tıklayın