Santral Fon Müzikleri

 • santral fon müzikleri
 • santral fon müzikleri
 • santral fon müzikleri

SS203
Santral Fon Müzikleri

SS205
Santral Fon Müzikleri

SS219
Santral Fon Müzikleri

SS212
Santral Fon Müzikleri

SS213
Santral Fon Müzikleri

SS214
Santral Fon Müzikleri


NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Seslendirmen tercihinize göre fiyatlar farklılık gösterir. Fiyat Bilgisi için Seslendirilmesini istediğiniz metni ve Beğendiğiniz Sesin altındaki Kodu info@seslendirmeajansi.com adresine gönderin veya  0 (216) 344 7 753'lu Numarada Üzerinden Bizimle İletişime Geçin

 • WhatSapp Üzerinden Sorularınızı Sormak İçin Tıklayın
 • Sanat tüm canlılara hitap eden evrensel bir unsurdur. Sanatın bazı dalları cansız saydığımız varlıklara dahi etki edebilmektedir. Bu nedenle insanoğlu var olduğu günden itibaren sanatla basitten karmaşığa ilgi göstermeye başlamıştır. İnsanlar için sanat dalları arasında en etkileyici olanı şüphesiz ki müziktir. Aynı müzikle farklı ırklara, farklı dinlere, farklı dünya görüşlerine sahip insanlar aynı ruh halinde, aynı duyguda buluşabilirler. Bu nedenle müzik insanlar için apayrı önem ve özen gösterilen sanat dallarının başında yer alır. İnsanlar müziği tüm insanlığa hitap etmesi sebebiyle hayatın pek çok farklı alanında kullanırlar. Bazen sanatsal açıdan müzik önemli bir tema olarak kullanılırken bazen yalnızca duygulara hitap etmek için kullanılır. Bazen reklam yapmak için arka planda gibi görünür ancak en önemli unsurdur müzik. Farkındalık yaratır, dikkatin bir noktaya toplanmasını sağlar, duyulara hitap eder, duyguların oluşumunda temel unsurdur. Müzik özellikle de reklam sektöründe en önemli ayrıntıların başında gelir.

  Reklam sektörüne göz attığımızda karşımıza çıkan reklam dallarından birisinin de santral seslendirme olduğunu görebiliriz. Santral seslendirmede de diğer reklamlarda olduğu gibi müzik önemli etkiye sahiptir. Santral seslendirmede kullanılan müzikler genelde sözsüz yani enstrümantaldir. Kısaca bu sektör adında bu tür müzikler santral fon müzikleri olarak adlandırılırlar. Santral seslendirme esnasında ve seslendirme başında- aralarında kulağa hitap eden önemli bir ayrıntı olarak göze çarpan santral fon müzikleri, özellikle topluluğa hitap edecek seslendirmelerde olmazsa olmazlardandır. Santral seslendirmelerde mutlaka bulunması gereken olmazsa olmazlar arasında sayacağımız üç ayrı unsur bulunmaktadır. İçerik metni, seslendirme sanatçısı ve santral fon müziği. Bunları şimdi tek tek açıklayalım. Santral seslendirme reklam ajansları tarafından gerçekleştirilir. Reklam ajanslarında çalışan reklam editörleri öncelikle santral seslendirmenin türüne uygun dikkat çekici ve uyumlu bir içerik metni hazırlarlar. Bu içerik metninde en önemli iki kriter metnin dinleyicilerin dikkatini çekecek cinste olması ve cümlelerin kısa kısa tutulmasıdır. Seslendirme içerik metni hazırlandıktan sonra sıra seslendirme sanatçısının belirlenmesine gelir. Metni seslendirecek sanatçı da belirlendikten sonra metin diksiyon kurallarına uygun şekilde seslendirilir. Akıcı, açık ve anlaşılır bicimde yapılan seslendirme, sunuma hazır hale gelmeden önce içeriğe uygun fon müziği belirlenir. Genelde santral fon müziklerinde klasik müzik tercih edilir. İnsanlar üzerinde dinlendirici etkiye sahip olan bu müzik türü, aynı zamanda dikkat çekicidir. Fon müziği olacağı için çok baskın bir müzik olmaması gerekir. Seslendirmenin başında daha yüksek sesle çalınan fon müziği, seslendirme sanatçısı konuşmaya başladığında kısılır. Seslendirmenin arasındaki boşluklarda fon müziğinin sesi arttırılır. Seslendirme sonunda da aynı şekilde daha yüksek tınılı bir müzikle seslendirme sonlandırılır. Klasik müzik fon müziği kategorisinde ele alınan müzik türlerinden birisidir. Bunun yanında daha yöresel seslendirmelere kayan fon müzikleri de bulunmaktadır ancak genelde tercih edilme sıklığı azdır. Santral fon müziği şirketlerin santral numaraları arandığında da telefonda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle operatöre ya da yetkili merciiye bağlanırken, bekleme esnasında insanların telefonun açık olduğunu anlamaları ve bekleme esnasında sıkılmamaları için alan santral fon müzikleri, yine aynı şekilde reklam ajanslarının elinde hazırlanmaktadır.

  Müziğin insan üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu nedenle müzik her türlü reklam temasında ana unsurlardan birisi olarak yerini almaktadır. Santral seslendirmelerinde de durum aynıdır. Fon müziği olarak pek çok etkiye sahip olan santral müzikleri, seslendirmeyi sıradanlıktan uzaklaştırmakta ve insanların üzerinde hoş nüanslar oluşturulmasında önemli rol oynamaktadır.

  Referanslarımız

  Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimize, bize güvendikleri için teşekür ediyoruz
  onların güveni başarılı birlikteliğimiz için bir başlangıç, çalışmalarımız için ise bizleri teşvik etmektedir.
  Referanslarımız çoğu zaman yeni ortaklıklara kapı aralamaktadır, bu yüzden müşteri memnuniyeti en iyi referansımızdır.
  Seslendirme Ajansı kalitesine güvenen ve birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğumuz bazı referanslarımız.

  Sizlere de hizmet vererek aramızda görmekten mutluluk duyarız.

  Referanslarımızın Tamamını Görmek için Tıklayın

  Müşteri Yorumlarını Görmek için Tıklayın