TV Perfore Seslendirme

 • tv perfore seslendirme
 • tv perfore seslendirme
 • tv perfore seslendirme

HS605
TV Perfore Seslendirme

HS604
TV Perfore Seslendirme

HS602
TV Perfore Seslendirme

HS603
TV Perfore Seslendirme


NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Seslendirmen tercihinize göre fiyatlar farklılık gösterir. Fiyat Bilgisi için Seslendirilmesini istediğiniz metni ve Beğendiğiniz Sesin altındaki Kodu info@seslendirmeajansi.com adresine gönderin veya  0 (216) 344 7 753'lu Numarada Üzerinden Bizimle İletişime Geçin

 • WhatSapp Üzerinden Sorularınızı Sormak İçin Tıklayın
 • Doğru kriterlere uygun yapılan her sunum, sağlam izleyici kitlesine sahip olur. Sunumun kalitesi, izleyici sayısındaki oranla ölçülebilir. İnsanlara kendini dinletebilen insanlar, genelde iyi hitap yeteneğine sahip kişilerdir ve bu genelde bu kişiler ya doğuştan yeteneklidir ya da bu işin eğitimini alan kimselerdir. İyi bir sunumun izlenebilmesi için canlı yayın olması ya da kayıt olması önemli değildir. Önemli olan sesin kullanımıyla insanlara hitap edebilmek ve akıcılığı sağlayabilmektir. Genelde sesin iyi kullanılması gereken en önemli yerler, büyük kitlelere hitap edilen sunum alanlarıdır. Büyük kitlelere ya siyasetçiler hitap eder ya büyük profesör ve bilim insanları konferanslarda hitap eder ya da TV ve radyo kurum ve kuruluşları yani medya büyük kitlelere hitap etme şansını yakalar. Bu nedenle de tüm bu bahsettiğimiz alanlarda sorumluluğu üstlenecek kişilerin, hitap sanatını yani hatipliği tam manasıyla öğrenmeleri gerekir.

  Hitap sanatının en fazla önem taşıdığı alanlardan birisi de TV perfore seslendirme mesleğini üstlenen ajanslardır. Öncelikle perforenin anlamını bilmeyenler için kısa bir açıklama yapalım. Perfore kelime anlamıyla “ delik” demektir. Ancak TV ile ya da genel anlamıyla medya ile birleştiğinde bu anlam biraz daha değişir. TV perfore denildiğinde, haber bültenlerinde spikerden sonra haber yayını esnasında arkadan yapılan bilgilendirici seslendirme türü aklımıza gelmelidir. Bu meslek günümüzde pek çok farklı medya kuruluşunda karşımıza çıkmaktadır. TV kanallarında sunulan haber programlarında, radyo kanallarındaki haber programlarında, magazin programlarında aslında sürekli perforelere rastlarız. Genelde TV perfore seslendirmelerin kalitesine göre de, kanalı izlemeye devam eder ya da kanalı derhal değiştiririz. Sunumu yapan kişinin sesindeki tını, cümleleri kurarken yaptığı vurgular, akıcılığı sağlayan tonlamalar vs. kaliteyi etkileyen temel unsurlardır. Genelde TV perfore seslendirmeleri, kanalların kendi içindeki bu mesleği icra eden kişiler tarafından gerçekleştirilir. Ancak bazen de hazır paketler şeklinde satın alınır. Haber, TV perfore seslendirme işini yapan ajanslara yönlendirilir ve belli sayıdaki haber bu şekilde seslendirmeye girer. Spiker haberini sunduktan sonra haber görüntüleri esnasında söylenen tüm bilgilendirici mesajlar, kayıt altında yapılmış perfore seslendirmeleridir. Özel olarak ajansların hazırladığı ve paket olarak sattığı bu işlem, gün içerisinde dinlediğimiz haberlerin birçoğunda karşımıza çıkmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu, gün aralarında, son dakika gelişmelerinde ve akşam haberlerinde, TV perfore seslendirmeleri, sürekli olarak tanıdığımız sesler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu işi genelde belli kişilerin yapmasının sebebi, hem dinleyicinin sesin tınısına yabancılık çekmemesini sağlamak, hem alışkanlık kazandırmak hem de kaliteli TV perfore seslendirme sanatçılarının az bulunmasıdır. Bu işi layığıyla yerine getiren, gerçek bir sanat icra eden bu insanlar, genelde haberin izlenme oranını da doğrudan etkilemektedir. Bu durum da medya kuruluşunun izlenme oranını olumlu yönde etkilemekte, kar marjının artmasını sağlamaktadır. TV perfore seslendirme işi, reklam alt yapılarında da kullanılabilmektedir. Reklamları seslendiren seslendirme sanatçıları, genelde bilindik, halkın tanıdığı isimler arasından seçilmektedir. Sevilen seslerin ekranlarda sesinin duyulması, reklamı yapılan ürüne güven sağlanması açısından da önem taşımaktadır. Bu nedenle firmalar, önemli isimlerle ortak işlere imza atmaktadırlar. Aynı durum haber perfore seslendirmesinde de geçerli sayılmaktadır. Aynı sesi duymak, insanların bilinçaltında güven duygusunun oluşmasına olanak sağlamaktadır. Güvenilir bulunan haberler de daima daha fazla izleyici oranına sahip olmaktadır.

  TV perfore seslendirme işi, profesyonellik gerektiren bir meslektir. İşin eğitimini almak ve insanlara doğru tınılarla ulaşabilmek, izleyici kat sayısını arttıracak, kanalın başarı kaydetmesini sağlayacaktır.

  Referanslarımız

  Bizimle çalışmayı tercih eden müşterilerimize, bize güvendikleri için teşekür ediyoruz
  onların güveni başarılı birlikteliğimiz için bir başlangıç, çalışmalarımız için ise bizleri teşvik etmektedir.
  Referanslarımız çoğu zaman yeni ortaklıklara kapı aralamaktadır, bu yüzden müşteri memnuniyeti en iyi referansımızdır.
  Seslendirme Ajansı kalitesine güvenen ve birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğumuz bazı referanslarımız.

  Sizlere de hizmet vererek aramızda görmekten mutluluk duyarız.

  Referanslarımızın Tamamını Görmek için Tıklayın

  Müşteri Yorumlarını Görmek için Tıklayın